FAQ

Co to jest licencja LEASE ?

Jest to licencja nadawana przez producentów, na podstawie której osoba nabywająca utwór muzyczny może z niego korzystać w celach niekomercyjnych. Oznacza to, że możesz nagrać dowolny utwór, udostępniać go znajomym poprzez serwisy społecznościowe, youtube i inne. Utwór cały czas pozostaje jednak własnością producenta, który może udostępniać go również innych osobom na podstawie kolejnych licencji lease. Nasz zwyczajowy limit przyznawanych licencji lease dla jednego utworu to 15, aby minimalizować ilość sytuacji, w których usłyszysz utwór kogoś innego na tym samym podkładzie.

Po uprzednich uzgodnieniach między The Droppers, a drugą stroną (w tym wypadku Tobą), możemy poszerzyć licencję o możliwość realizowania projektów komercyjnych (np. jeśli wydajesz fizyczną płytę).

Plusem takiej licencji jest niski koszt nabycia możliwości wykorzystania utworu. Jako początkujący artysta, który działa “w podziemiu” powinieneś korzystać z tej licencji dopóki nie rozkręcisz nieco swojej kariery 🙂

Możliwe formy licencji lease to udostępnienia przez nas:

  • Pliku MP3 bez tagów producenta,
  • Pliku WAV bez tagów producenta w dwóch wersjach – do słuchania i do nagrań,
  • Kompletnego utworu wraz z przekazaniem jego śladów składowych (wszystkie instrumenty pod profesjonalne aranżacje, mix i mastering).

Nasze licencje nie ograniczają Ciebie co do ilości wyświetleń w serwisach internetowych!

Ważne jest to, aby podczas ewentualnej rejestracji utworów / czerpania z nich korzyści materialnych, jako autora i właściciela praw autorskich danego bitu w licencji lease określić producenta (w tym wypadku nas). W razie konieczności przekażemy informacje dotyczące danych do rejestracji.

Jak mogę kupić beat ?

Po prostu odezwij się do nas przez formularz kontatowy na naszej stronie KONTAKT, napisz do nas bezpośredniego maila lub zadzwoń do nas :). Po przekazaniu informacji, którym utworem i licencją jesteś zainteresowany, wystawiamy fakturę pro-forma z danymi do przelewu. Kiedy odnotujemy wpłatę za dany utwór, przekażemy Tobie link do odowiednio przygotowanych (zależnie od licencji) plików audio.